Wersje językowe
Bogactwo wiedzy jeszcze przed rozpoczęciem szkoły 0
Bogactwo wiedzy jeszcze przed rozpoczęciem szkoły

Wulkan nowości

Dzieci uwielbiają książki pełne szczegółów, w których za każdym razem można odkryć coś nowego. All the words you need to know before school niewątpliwie się do nich zalicza. To książka aktywizująca, która równocześnie opowiada o świecie metodą prostych skojarzeń. Dzięki temu, że przekaz jest prosty łatwo trafia w wyobraźnię dzieci.

Wielowymiarowa praca z książką

Książki cechujące się prostotą i równocześnie wysokim poziomem merytorycznym mają to do siebie, że pozostawiają praktycznie nieograniczone pole dla wyobraźni. Tak jest i w tym przypadku. Każda strona może stanowić podstawę do edukacyjnej rozmowy i poszerzać wiedzę na wielu płaszczyznach, choć głównym jej zadaniem jest wzbogacenie słownictwa najmłodszych.

Jak uczyć się z tej książki?

Najbardziej oczywisty sposób to przeglądanie stron, rejestrowanie przedmiotów i wyrazów. Nie jest to jednak słownik obrazkowy, lecz książka, w której zawarte są pytania naprowadzające (np. What is a baby cat called?). Alternatywne formy pracy z książką to:

  • Wyszukiwanie konkretnych przedmiotów. Dorosły wybiera przedmiot z książki, który dziecko ma za zadanie znaleźć. Uczy się w ten sposób nie tylko spostrzegawczości, ale także nawigacji po spisie treści.
  • Zadawanie pytań aktywizujących (np. Gdzie ostatnio widziałeś ten przedmiot? Do czego był używany?).
  • Rozmowa o porach roku i cechach charakterystycznych dla każdej z nich.
  • Rozmowa o tym, jak wygląda dzień w szkole i o przedmiotach, które można znaleźć w klasie.

Na ilustracjach ukryły się dzieci pochodzące z różnych stron świata, co można wykorzystać do kształtowania postawy otwartości na wielokulturowość.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl