Wersje językowe
Na wesoło ćwiczymy wyobraźnię 0
Na wesoło ćwiczymy wyobraźnię

Książeczka świetna na podróż

Dzięki temu, że zadania są zróżnicowane, ta książeczka może okazać się idealnym lekiem na nudę. Można w niej znaleźć zadania polegające na: kolorowaniu, znajdowaniu ukrytych szczegółów, wychodzeniu z labiryntu, przerysowywaniu, naklejaniu, dorysowywaniu, planowaniu, znajdowaniu różnic a także tworzeniu nowych bohaterów.

Uczta dla kreatywnych

The Olobobs and friends zawiera aż 250 naklejek, dzięki którym mali czytelnicy uzupełnią istniejącą historię, a także stworzą nową wymyślając i wyklejając zupełnie nowych bohaterów. Warto podkreślić, że choć zadania są dosyć proste, są angażujące i wciągające. Książeczka jest bardzo kolorowa, co czyni jej bohaterów jeszcze sympatyczniejszymi.

Alternatywne formy pracy z książką

Nawet jeśli wszystkie zadania zostaną rozwiązane, wciąż możemy zachęcić dziecko do dalszej zabawy z książką:

  • Otwieramy książeczkę na stronie czwartej i przyglądamy się drzewom, które znajdują się w lesie. Pytamy dziecko z jakich figur geometrycznych się składają. Możemy przy tej okazji zadać pytanie: Po czym rozpoznajesz, że to są drzewa?
  • Otwieramy książkę na stronie dwunastej i pytamy dziecko: O czym rozmawiają bohaterowie przed snem? Czy są uśmiechnięci? Jak myślisz, czy mieli dobry dzień?
  • Bierzemy kartkę papieru i dajemy dziecku zadanie polegające na narysowaniu domu dla bohaterów książki.
  • Zadajemy pytania odnoszące się do treści książki (np. Który z bohaterów podobał ci się najbardziej i dlaczego?).

Ogranicza nas tylko wyobraźnia i nawet po zakończeniu wszystkich zadań, można znaleźć pomysły na dalszą pracę z książką.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl