Wersje językowe
Poszerzamy świadomość najmłodszych 0
Poszerzamy świadomość najmłodszych

Następnego dnia inny tata?

Pearl i Matylda to dwie najlepsze przyjaciółki. W pewnym momencie Pearl odkrywa, że Matylda w pewien sposób różni się od niej. Odkrywa to w momencie, gdy po Matyldę przychodzi tata i nie jest to bynajmniej ten sam tata, który przyszedł dnia poprzedniego. Pearl jest zaskoczona i zaintrygowana. Snuje wyobrażenia na temat tego, jak może wyglądać życie Matyldy. Wyobraża sobie, że życie przyjaciółki zupełnie różni się od jej własnego. Z czasem okazuje się jednak, że Matylda ma takie same obowiązki i podobnie spędza czas, a wymagania stawiane jej przez rodziców, wcale nie różnią się od tych, którym sprostać musi również Pearl.

O trudnych sprawach, bez trudnych słów

Choć książka porusza trudny i skomplikowany temat, czyni go prostym ubierając całą sytuację w słowa pracujące na dziecięcej wyobraźni. W sposób kulturalny i przemyślany uwrażliwia dzieci na różnorodność i wyjaśnia sprawy, które przy pierwszym spotkaniu mogą wzbudzić w dziecku pewien dysonans (jak stało się to w przypadku Pearl). W książce The girl with two dads nie znajdziemy słowa „homoseksualizm” ani terminów zbyt skomplikowanych dla dzieci. Historia w sposób naturalny i bezpieczny wprowadza najmłodszych w świat różnorodności i tolerancji. Ilustracje są kolorowe i proste, a przy tym sugestywne. W książce pokazano jedynie nogi dorosłych, głównymi bohaterkami są tutaj dwie przyjaciółki. Warto nadmienić, że Pearl występuje w roli narratorki. Opowiada swoim rodzicom (mamie i tacie) historię pobytu w domu Matyldy.

The girl with to dads to narzędzie edukacyjne, uświadamiające i uwrażliwiające, które ochroni dziecko przed nadmiarem terminologicznego bałaganu.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl