Wersje językowe
Shopping list, nauka nowych słówek i świetna zabawa 0
Shopping list, nauka nowych słówek i świetna zabawa

 

Edukacja poprzez zabawę

Dzięki książce Shopping list dziecko uczy się angielskich nazw produktów spożywczych, oraz słownictwa przydatnego podczas zakupów.

Książkę można podzielić na dwie części. Zawsze po lewej stronie znajduje się krótka historyjka związana z robieniem zakupów spożywczych. Po prawej, zamieszczono konkretne produkty. Dziecko z łatwością je wyciągnie, przy pomocy wygodnych miejsc na paluszki.

Formy zabawy z książką

Z Shopping list można korzystać w sposób standardowy i alternatywy. Standardowo czytamy historię po angielsku i podczas czytania wyciągamy warzywa i owoce, o których mowa w książce, pokazując je dziecku. Możemy też od razu tłumaczyć historię na język polski, od początku kładąc nacisk na dwujęzyczność.

Ilustracje zawarte w książce są na tyle bogate, że swobodnie można pokusić się również o rozwiązania alternatywne. Jednym z nich jest liczenie konkretnego rodzaju produktów po polsku i po angielsku. Przykładowo, przyglądając się pierwszej stronie możemy wspólnie z dzieckiem policzyć wszystkie banany znajdujące się na obrazku.

Tę książkę można wykorzystać również do nauki czytania responsywnego, angażującego dziecko w lekturę pod wieloma względami. Dzięki wyciąganym elementom wiedza prezentuje się jako coś, czego można dotknąć. Natomiast bogate ilustracje zachęcają do zadawania pytań. Przykładowe pytania i polecenia:

  • Która postać ma różowe buciki?
  • Czy potrafisz znaleźć kurkę?
  • Ile babeczek z czekoladą znajduje się na obrazku?

Alternatyw może być dużo więcej

W przypadku książek kreatywnych ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Shopping list to zaproszenie do wspólnej przygody w supermarkecie połączonej z zabawą oraz edukacją.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl