Wersje językowe
Animal families: forest 0
Animal families: forest

 

Odkrywaj i ucz się

Tą książkę zamieszkują zwierzęta, których rodziny schowały się za rozkładanymi obrazkami.  Zadaniem najmłodszych jest odnalezienie lisiej rodzin, niedźwiedziej a także wielu innych rodzin, które skryły się na kartach tej książeczki. 

Ilustracje w stylu retro, przypominają nieco kształty, które mogłyby wyjść spod niejednej dziecięcej rączki. Dzięki temu książka jest przyjemna w odbiorze i łatwa w lekturze. Najciekawszy element to motyw odkrywania, który nie tylko ukazuje przed dzieckiem zakryty obrazek, ale także dostarcza nowej wiedzy.

Na każdej stronie opisano, jak mówimy np. na tatę niedźwiedzia, na mamę niedźwiedzicę – jak na małe niedźwiadki. A to wszystko oczywiście w języku angielskim. Animal Families Forest w naturalny i łatwy i subtelny sposób wprowadza dziecko w świat rozróżnień pomiędzy zwierzętami i sposobem ich nazywania. Książkę można potraktować jako wspaniały wstęp do wspólnego leśnego spaceru podczas ferii zimowych.

Alternatywne sposoby na wykorzystanie książki

Chcąc wprowadzić inną formę aktywności z książką, możemy wprowadzić elementy liczenia zwierząt oraz drzew znajdujących się na kartach książki, a także zadania polegające na odnajdowaniu poszczególnych zwierzątek. 

Innym pomysłem na spędzenie czasu z książką może być zadawanie twórczych pytań dotyczących mieszkańców lasu. Przykłady takich pytań:

  • Jak myślisz gdzie mieszkają niedźwiedzie?
  • Jak myślisz co jedzą niedźwiedzie?
  • Co Twoim zdaniem jedzą na obiad lisy?

Z pozoru takie pytania mogą się wydawać ekscentryczne. Warto jednak mieć na względzie to, że wyobraźnia dzieci jest nieograniczona a rozwijanie jej może tylko pomóc najmłodszym w nauce.Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl