Wersje językowe
Walentynki tuż tuż 0
Walentynki tuż tuż

Przytulna książka dla najmłodszych

Little Darling’s Book of Love to kartonowa książeczka dla najmłodszych, której głównym bohaterem jest amorek Little Darling. Na pięknie zilustrowanych stronach, miejscami ozdobionych brokatem amorek pokazuje sposoby, w jakie można okazywać miłość.

Okazuje się, że miłość ma nie tylko smak i zapach, ale również dźwięk. Pachnie jak róże, smakuje jak czekoladki i brzmi jak najpiękniejsza serenada, a czasami nawet  jak poezja. Postacie na kartach książki są tak sympatyczne, że ciężko ich nie lubić. Książeczka kończy się ulubionym sposobem amorka na okazywanie miłości. A jest nim przytulanie.

To urocza i przytulna książka dla najmłodszych, która w prostych słowach i rysunkach pokazuje jak można dzielić się miłością, oraz jak ją okazywać. Czas spędzony na lekturze książki będzie z pewnością przyjemny, a oprócz tego może sprowokować okazję do rozmowy na temat uczuć.

Alternatywne formy zabawy z książką

Książki Little Darling’s Book of Love można użyć jako narzędzia edukacyjnego i pracować z nią na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, książka stanowi świetny argument do rozmowy na temat uczuć. Tak, z najmłodszymi też można rozmawiać o uczuciach i często są to rozmowy bardzo ciekawe, a wręcz filozoficzne! Można zadać dziecku kilka pytań dotyczących miłości:

  • Kogo kochasz?
  • W jaki sposób pokazujesz komuś, że go kochasz?
  • Kiedy czujesz, że ktoś Cię kocha?
  • W jaki sposób inni pokazują Ci, że Cię kochają?

Zadając dziecku pytanie otwórzmy się na jego odpowiedź. Nie naprowadzajmy dzieci na odpowiedzi, tylko wysłuchajmy tego, co chcą nam powiedzieć i starajmy się podążać  ich tokiem myślenia. Z tych odpowiedzi mogą wyniknąć absolutnie fantastyczne i twórcze rzeczy. A przy okazji zdobędziemy cenną wiedzę o naszych dzieciach.Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl