Wersje językowe
Zadbajmy o środowisko 0
Zadbajmy o środowisko

W klimacie hidden object

To książka przywodząca na myśl gry z cyklu hidden object. Jest tak dlatego, ponieważ na każdej ze stron młody czytelnik znajdzie kilkanaście okienek, które należy otworzyć, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Praca z tą książką daje niesamowitą frajdę. Śmiało można wykorzystywać ją w domowej edukacji.

Question and answers about plastic nie tylko poszerzy wiedzę dziecka na temat ekologii, ale również zarazi je pozytywnym nastawieniem do zdobywania wiedzy. Pokaże, że nauka przez zabawę nie tylko jest możliwa, ale przede wszystkim daje wielką radość.

Każda strona tej książki emanuje wiedzą. Dziecko ma dostęp do kilkunastu otwieralnych okienek na każdej stronie. Co więcej, nie musi czytać książki strona za stroną, wystarczy, że będzie podążać za własnymi zainteresowaniami i podchodząc do tematu „po swojemu” też uzyska bardzo dużą wiedzę, a przy okazji pozna lepiej angielskie słowa i zwroty.

Kompleksowo na temat plastiku

W książce Questions and answers about plastic temat został poruszony kompleksowo. Znajdziemy tutaj liczne symbole i oznaczenia, których poznanie ułatwi segregację śmieci. Ale to nie wszystko. Dowiemy się także jak zastąpić plastik materiałami bezpieczniejszymi dla środowiska, oraz jakie materiały ulegają rozkładowi a jakie nie.

Dowiemy się również dlaczego w sklepach jest coraz mniej plastikowych toreb i dlaczego nie wszystkie plastikowe przedmioty ulegają procesowi recyclingu. Poznamy historię plastiku, dowiemy się w jakim celu powstał i dlaczego nie jest bezpieczny dla środowiska. Dowiemy się, czy plastiki różnią się między sobą np. jakością. Dowiemy się w jaki sposób jest produkowany oraz dlaczego krzywdzi zwierzęta.

Ta książka to kompleksowe kompendium, które zapozna dziecko z tematem plastiku, jego szkodliwości oraz uwrażliwi na ochronę środowiska.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl